NİJER TİCARET MERKEZİ

MANUEL SARMAL KEPENK 1317 ADET

Açıklama

Tahoua şehirinde yer alan projemizde istanbul üretim tesisimizde 45 ğünde imal edilen 1317 adet manuel sarmal kepenk , 45 gun gibi kısa surede montaj bitirdik ve teslim etdik .

 

Nijer (FransızcaNiger), resmî adıyla Nijer Cumhuriyeti,Afrika kıtasının batısında denize kıyısı olmayan bir ülkedir. Ülke adını büyük bir Afrika nehri olan Nijer Nehri'nden almıştır. Kuzeybatıda Cezayir, kuzeydoğuda Libya, doğuda Çad, güneyde Nijerya güneybatıda Benin ve Burkina Faso, batıda ise Mali ile komşudur. Nijer yaklaşık 1,27 milyon km²'lik alanıyla Batı Afrika'nın en büyük ülkesidir. Bu alanın %80'i Sahra'dadır. Çoğunluğunu Müslümanların oluşturduğu yaklaşık 22 milyon nüfus ülkenin güney ve batısındaki kırsal bölgelere yoğunlaşmıştır. Başkent ve en büyük şehir Niamey de ülkenin güneydoğu köşesindedir.

 

 

TahouaAfrika ülkesi Nijer'in yedi bölgesinden bir tanesidir.

Ülkenin batı kısmını orta bölümünde yer alan bölge 113.371 km² bir yüz ölçümüne sahiptir. Bölge kuzeydoğuda Agadez bölgesi, güneydoğuda Maradi bölgesi, güneybatıda Tillabéri bölgesi ve Dosso bölgesi, güneyde Nijerya, kuzeybatıda ise Mali ile komşu sınırlara sahiptir.