entry image

Sarmal Kepenk Fiyatları

Sarmal kepenk sistemleri, günümüzde güvenlik ihtiyaçlarına yanıt veren unsurlar arasındadır. Depolarda, iş yerlerinde, fabrikalarda, sanayi tesislerinde ya da garajlarda sorunsuz şekilde kullanılabilen sarmal kepenk, iç ve dış mekanlara entegre olabilir. Güvenlik önlemlerini üst düzeye çıkaran bu özel sistemler, genel olarak uzun ömürlüdür. Bilhassa değerli olan malzemelerin/eşyaların muhafaza edilmesinde ciddi bir rol oynayan sarmal kepenkler, otomatik açma kapatma gibi konfor sağlayan nitelikleri ile ön plana çıkar.

Dahil olduğu mekanlara estetik bir dokunuş sunan sarmal kepenk sistemlerinin kullanımı gün geçtikçe daha da artış göstermektedir. Bu da “sarmal kepenk fiyatları ne kadar?” gibi soruların daha fazla sorulmasına yol açmaktadır. Bu içeriğimizde sarmal kepenk fiyatları hakkında güncel bilgiler vermeye çalışacağız. Ancak dilerseniz öncesinde bu işlevsel sistemin dikkat çeken özelliklerini kısaca anımsayalım.

Sarmal Kepenk Nedir?

Genel olarak sarmal kepenkler, tüp motorunun dönüşleri sırasında motora lamellerin ileri/geri yönde sarılması prensibiyle çalışan kepenkleri ifade eder. Pek çok sisteme kıyasla daha uzun ömürlü olan bu sistemler, özellikle güvenliğin oldukça kritik olduğu her türlü iç ve dış mekanda kullanılabilir.

Güvenlik meselesini önemseyen ve bu konuda özel bir yatırım yapmaktan geri durmayan firmalar, genel olarak çelik sarmal kepenk sistemlerine yöneliyor. Aynı zamanda bu tip sistemlerin varlığı, profesyonel bir görünümün yaratılmasına yardımcı olur. Öte yandan iş verimine sunduğu katkının yanında ek güvenlik desteği de sunmaktadır. Bugün AVM gibi büyük yerlerden küçük işletmelere, garajlardan bahçelere, mağazalardan tesislere birçok noktada söz konusu kepenk sistemlerine tanıklık etmek olasıdır.

İşlevsel bir sistem olan sarmal kepenk sistemleri, hava şartlarından büyük ölçüde etkilenmezler. Özellikle dayanıklı malzemelerden yapılan kepenklerin kullanılması, hırsızlık gibi olaylara karşı üst düzey önlemlerin alınmasına yardımcı olur. Raylı kapılar ya da klasik menteşeli kapılar, yarattıkları güvenlik zafiyeti nedeniyle yerlerini bu teknolojik sistemlere bırakmıştır. İlk dönemlerde genel olarak depolarda kullanılan sarmal kepenkler, bugün itibarıyla evlerin, bahçelerin, villaların, endüstriyel alanların ya da iş yerlerinin olmazsa olmaz güvenlik bariyeri olmayı başarmıştır.

Enerji tüketimini azaltma noktasında da destek sunan sarmal kepenkler, uzaktan kumanda sistemleri ya da pnömatik teknolojisiyle bir adım öteye taşınmıştır. İş ya da ev güvenliğinizi sağlamak adına siz de sarmal kepenk sistemlerinden yararlanabilirsiniz.

Sarmal Kepenk Sistemlerinde Fiyatlama

Sarmal kepenk sistemleri ile henüz tanışmış olan pek çok kişi, “sarmal kepenk sistemleri pahalı mı?” sorusuna yöneliyor. Her endüstriyel malzemede ya da üründe olduğu gibi sarmal kepenk sistemlerinde de fiyatları farklı kriterler eşliğinde ele almak mümkündür.

Otomatik kepenk sistemleri büyük oranda metrekare bazında değerlendirilir. Tabii tek kriterin metrekare değeri olduğunu söylemek, sizi fiyat noktasında büyük bir yanılgıya düşürebilir. Burada özellikle kullanılacak malzemelerin yapısal özellikleri, türü, kullanılma düzeyi etkili olacaktır. Birlikte çalıştığınız firmanın size somut bir fiyat çıkarabilmesi adına tüm planlamanın da net şekilde çıkarılması gerekir. Kullanılan malzeme kalitesi ve fiyatlar, eşzamanlı olarak artış gösterir.

Sarmal kepenk sistemlerinde çoğunlukla müşteri talepleri belirleyicidir. Dayanıklılık testleri ile malzemenin kalitesi konusunda siz de fikir sahibi olabilirsiniz. Sarmal kepenkler, çeşitli büyüklüklerde, ilgili projeye uygun şekilde tasarlanabilir. Boyuta bağlı olarak da fiyatta bariz bir artış oluşabilmektedir.

Galvaniz, çelik, alüminyum gibi malzemelerin nitelikleri ve doğal olarak fiyatları birbirinden ayrışır. Tüm bunların yanında montaj/bakım ihtiyaçları, mekanizmaya dair özellikler, tasarım gibi özel detaylar da fiyata doğrudan etki edebilir. Uygun fiyat ve kaliteli hizmeti aynı anda arıyorsanız, Profilist ise tanışabilir, iletişim alanından güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Teklif İste