entry image

Otomatik Kepenk Fiyatları

Günümüzde otomatik kepenkler, yaygın biçimde evlerde, iş yerlerinde, üretim sahalarında, alışveriş merkezlerinde kullanılır. Yüksek güvenlikli yapılarının yanında pratik ve verimli bir kullanım olanağı sunan otomatik kepenkler, aynı zamanda estetik boyutlarıyla da bu ilgiyi fazlasıyla hak etmektedir.

Fiziksel bir güç gerektirmeyen, uzun ömürlü ve yüksek güvenlikli bu yeni nesil kepenkler, açma/kapatma kaynaklı olarak gerçekleşen kazaları büyük ölçüde ortadan kaldırır. Otomatik kepenklerin böylesine popülerlik kazanması, ortaya birçok yeni modelin çıkmasını tetiklemiştir. Bu da fiyat konusunda karşımıza geniş bir skala kazandırmıştır.

Otomatik kepenklerin farklı renk, desen ve malzeme yapısında üretilmesi, her bütçeye ve amaca uygun kepenklerin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Siz de kendi bütçenizle ve kullanım amacınızla/alanınızla örtüşen otomatik kepenkleri incelemek için sayfamızdan yararlanabilir ya da bizimle özel olarak iletişime geçebilirsiniz.

Otomatik Kepenk Çeşitleri

En güncel ve doğru otomatik kepenk fiyatlarını tespit edebilmek adına otomatik kepenk çeşitlerini incelemekte fayda vardır. Çünkü otomatik kepenk fiyatları büyük oranda çeşitleri ve malzeme yapısı ile ilgilidir. Kepenk sistemlerinde uygulanan güç açısından ya da kullanılan malzeme bakımından bu ürünleri çeşitlendirmek mümkün gibi görünse de kesin bir liste yapmak oldukça zordur.

Güç kaynağı açısından incelediğimizde otomatik kepenkleri elektrikli ve motorlu otomatik kepenkler olmak üzere iki ayrı grupta inceleyebiliriz. Her iki otomatik kepenk türü de fiyat noktasında farklılıklar sunar. Motorlu otomatik kepenkler çoğunlukla dış mekanlar için uygundur. Bu arada otomatik kepenk çeşitlerinde bir diğer sınıflandırmanın malzemeye göre gerçekleştiğini söylemiştik. Buna göre otomatik kepenklerde galvaniz, perfore, çelik, şeffaf araba, polikarbonat, alüminyum gibi malzeme tiplerinden söz edebiliriz.

Tüm bu malzemelerin kendilerine özgü avantajları ve dezavantajları bulunur. Örneğin çelik malzemeden üretilen kepenk sistemleri, yüksek dayanım güçleri ve kimyasal direnç konusundaki potansiyelleriyle fark yaratır. Fakat bu durum, çelik otomatik kepenk sistemlerinin fiyatları için de bir faktör olarak değerlendirilir.

Otomatik Kepenk Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Otomatik kepenk satın alırken kullanıcıların dikkat ettikleri en önemli konulardan biri de fiyat konusudur. Genel olarak nitelikli işçilik ve kaliteli malzeme ile üretilen otomatik kepenk sistemleri, fiyat skalasında en üst kısımda konumlanır. Otomatik kepenklerde fiyatı belirleyen temel birim metrekaredir. Bu nedenle otomatik kepenkleri kullanacağınız alanın büyüklüğü, toplam fiyat konusunda belirleyicidir.

Montaj ve diğer özel durumlar da fiyatlandırmada ayrı bir kalem olarak değerlendirilebilir. Aynı durum kumanda sistemleri ve motor için de geçerlidir. Firmanın genel olarak referansları, ürünlerde kullandığı malzemelerin çeşitleri, hem üretim hem de montaj konusunda deneyimi, iletişim becerileri, ne kadar süre garanti sunduğu önemsenmelidir. Zira sıraladığımız tüm bu faktörler, fiyatı etkileyen unsurlar arasında kendine yer bulacaktır.

Geniş üretim potansiyeli ile sektörde uzun senelerdir kendine sağlam bir yer edinmiş olan PROFİLİST ile irtibata geçerek en güncel fiyat bilgilerini edinebilirsiniz.

Teklif İste