entry image

Otomatik Kepenk alırken nelere dikkat edilmeli?

Otomatik kepenk, daha çok iş yerlerinde güvenlik ve caydırıcılık özellikleri ile kapı ve pencereleri dışarıdan manuel olarak açılmayacak özellikte olan sistemlerdir. Otomatik kepenklerin otomasyon sistemi de bulunduğundan hem kullanımı kolay hem de pratiktir. Otomatik kepenkler, sağladıkları yüksek güvenlik sebebi ile tercih edilir.

Ayrıca mağaza ya da dükkanınıza sağladığı estetik görünümü ile de dış mekanınızın daha düzenli durmasını sağlar.

Otomatik Kepenk Avantajları

Otomatik kepenklerin yalnız klasik bilinen türü olmayıp birçok özelliği bulunmaktadır. Örneğin kepenk çeşitlerinden olan sarmal kapılar, evlerin kapalı otoparklarında, her türlü ticari işletme ve dükkanlarda kullanılmaktadır. Endüstriyel motorlar ile sık ve hızlı açılıp kapanmaya uygun olduğu için fabrikaların veya depoların geniş alanları için farklı çözümler sunar. İsterseniz kepenk alırken bazı özellikleri siz de ekleyebilirsiniz. İşte kepenk alırken ekleyebileceğiniz bazı opsiyonel özellikler:

  • Uzaktan kumanda
  • Yüzey anahtarlı şalter veya sıva altı anahtarlı şalter
  • Elektrik kesintisinde manuel açma
  • Emniyet fotoseli
  • Kesintisiz güç kaynağı gibi özelliklerdir.

Yine kepenk sistemlerinden olan yüksek hızlı kapılar, çok hızlı açılıp kapanabilen kapıların gerekli olduğu fabrika ve depolarda malzeme giriş/çıkış sirkülasyonunun yoğun olduğu yerlerde kullanılmaktadır. Bu performans, ısı kayıplarını önlerken sevkiyatta da size büyük kolaylık sağlar.

Kepenk siparişi verdiğinizde muhatap olduğunuz tüm personel güler yüzlü ve alanında uzman Profilist çalışanlarıdır. Satın aldığınız her ürün, doğrudan bizim tarafımızdan işlenir. Sizi sipariş vermeniz için başka bir web sitesine yönlendiren aracı bir kurum olmadığımız için maliyet, mümkün olduğunca en düşük seviyede tutulur

Otomatik Kepenk sistemleri kullanım alanı olarak 2 alanda incelenir:

İş yeri güvenliği: İş yeri güvenliğinin büyük ölçüde önem kazandığı günümüzde kötü amaçlı kişilerin saldırılarından korunmak, hırsızlığı önlemek ayrıca olumsuz hava koşullarından etkilenmemek için kepenk ve kapıların dayanıklı olması gereklidir. Kepenk sisteminin bulunmasının vermiş olduğı güvenlik ve caydırıcılık, iş yeri sahipleri için oldukça önem arz eder. İş yerinizin hırsız riskini minimum düzeye indirmenin en pratik ve ekonomik yolu Profilist’e uğrayıp Otomatik Kapı ve Kepenk Sistemleri’ne göz atmaktır. Güvenlik kameraları da iyi bir seçenek olmakla birlikte iş yerinizin 7/24 güvenlik kameraları ile izlenmesi hırsızlığı engellemez, sadece uzaktan izlemenizi sağlar.

Evler için panjur sistemleri: Yaşadığımız çağda artık her şey hayatımızı kolaylaştırıyor. Yaşanan teknolojik gelişmeler konforu her geçen gün daha üst seviyeye çıkarıyor. Örneğin, eskiden kullanılan alüminyum panjurları birçok insan açıp kapatması zahmetli olduğundan tercih etmezdi. Ama artık panjurlar da teknolojiye ayak uydurarak motorlu ve zahmetsiz hale getirildi. Artık sabah kahvenizi yudumlarken yerinizden kalkmadan gökyüzünü izlemek için panjurunuzu tek tuşla açabilir akşam yatağınızdan yine tek bir tuşla kapatabilirsiniz. Ayrıca panjurlar; evinizi güneş ışığından, rüzgârdan ve yağmur gibi dış hava etkenlerinden korur.  Panjur sistemi sayesinde; kış mevsiminde ısı kaybını önleyip enerji tasarrufu sağlarken; yazın güneşi önleyip, odanıza serinlik ve ferahlık katarsınız.

Otomatik kepenk sistemlerinin faydalarını ve kullanım alanlarını yazdık. Peki, otomatik kepenk alırken nelere dikkat edilmelidir?

Otomatik Kepenk Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Otomatik kepenklerde dikkat etmeniz gereken ilk önemli nokta seçilecek olan firmadır. Çünkü otomatik kepenklerde kullanılan malzeme ve teknolojilerin kalitesi çok önemlidir. Ucuz malzemeler kullanılarak üretilen sistemler malınızı tehlike altında bırakır ve paranızı çöpe atmış olursunuz.

Otomatik galvaniz çelik kepenk sistemlerini tercih edilmelidir. Çünkü galvaniz çelikten üretilen kepenk sistemleri sadece hırsızlık değil; yanma, patlayıcı madde ve olumsuz doğa olaylarına karşı da etkili çözümler sunmaktadır.

Otomatik kepenk sisteminde kullanılacak malzemenin ihtiyacınıza uygun şekilde seçilmesi ve dolayısıyla vakit kaybınızın olmaması için firmadan öneri talebinde bulunabilirsiniz.

İstediğiniz opsiyonel özelliklerin tümünün firma tarafından sağlanacağından emin olmalısınız.

Ürünün garanti belgesini sorgulamalı ve herhangi bir arıza durumunda firmanın size olumlu dönüş yapacağının taahhüdünü almalısınız.

Teklif İste