entry image

Otomatik Kepenk

Kepenk, dükkân, depo ya da ofis gibi alanlarda güvenliği üst düzeye çekmek maksadıyla tercih edilen bir tür kapı modeli olarak kabul edilir. Söz konusu yapılar, alüminyum, demir ya da saç gibi materyallerden yararlanılarak oluşturulur.

Kepenkler genel olarak dikey biçimde çalışan kapı modellerini ifade eder. Otomatik kepenkler ise teknolojinin gelişimi ile beraber geleneksel kepenklerin büyük oranda yerini almıştır.

Otomatik Kepenk Nedir?

Otomatik kepenkler, hiçbir koşulda insan gücüne ihtiyaç duymaz ve açma/kapatma işlemlerine müthiş bir pratiklik kazandırmıştır. Özellikle giriş/çıkış sirkülasyonlarının fazla olduğu büyük alanlarda bu tarz sistemler, işleyişi hızlandırmaktadır. Bu arada otomatik kapılar, hırsızlara karşı da çok etkili bir koruma sağlar. Bu nedenle de birçok ev, iş yeri ya da fabrika sahibi tarafından öncelikli olarak tercih edilir.

Otomatik kepenkler, barındırdığı üst düzey güvenlik önlemleri sayesinde olası hırsızlık vakalarını çok ciddi düzeyde azaltmıştır. Bu ürünlerin en önemli özelliği, uzaktan sorunsuz bir şekilde kontrol edilebilmesidir. Diğer yandan duvara monte edilmiş olan butonlar sayesinde de kontrol edilebilir. Kimi modellerde kullanıcının arzusuna bağlı olarak otomatik açma/kapatma durumunu aktif etmek olasıdır. Kısacası otomatik kepenkler, kullanıcı memnuniyetini artırmaya yönelik olarak tasarlanan, güvenliği ve konforu ön plana çeken ürünlerdir.

Otomatik Kepenklerin Özellikleri

Otomatik kepenekler sadece kapı ya da pencereleri kapatma işlevine sahip olan güvenlik araçları olarak ele alınmamalıdır. Günümüzde bu ürünler sahip olduğu çeşitlilik sayesinde dekoratif ve estetik beklentilere de sorunsuz şekilde yanıt vermeyi başarmıştır. Sarmal sistemler, hangar kapılar, bahçe kapıları, bariyer sistemleri, fotoselli kapılar, hızlı PVC’ler, hermatik kapılar, yükleme körükleri, seksiyonel kapı gibi farklı formlardan bu anlamda söz etmek olasıdır.

Eski tip kepenkler, hem yeterli düzeyde güvenlik sağlayamazdı hem de sürekli güce dayalı olduğu için bir zaman sonra kolayca yıpranmaya başlardı. Fiziksel bir darbeye maruz kalmadıkları için otomatik kepenkler, ilk günkü görünümlerini ve estetik yapılarını muhafaza ederler. Güvenliği temin ederken aynı zamanda dış görünüme de önem veren iş yeri sahipleri, bu açıdan çok farklı renk ve modellerdeki otomatik kepenklere de yönelebiliyor. Her açıdan değerlendirildiğinde, otomatik kepenklerin bugünün en önemli güvenlik ihtiyaçları arasında yer aldığını ifade edebiliriz.

Otomatik kepenklerin montaj süreci oldukça hassastır. Bu nedenle montaj aşamasının bu alanda deneyimli ve profesyonel olan firmalar tarafından gerçekleştirilmesi çok önemlidir. Otomatik kepenkler, sadece bir iş yerinin ya da fabrikanın giriş kısmına değil, talep edilen her türlü alana monte edilebilir. Tedarikçilerden kuyumculara, elektronikçilerden ev sahiplerine pek çok kişi otomatik kepenkler sayesinde hem sahip oldukları alanın güvenliğini üst noktaya çekiyor hem de göz alıcı kepenk modelleri sayesinde görsel zenginliği pekiştirmiş oluyor.

Otomatik Kepenk Sisteminin Avantajları

Her şeyden önce otomatik kepenk sistemleri geleneksel kepenklere kıyasla uzun ömürlüdür. Bilhassa alüminyum malzemeden yapılan kepenkler, dayanıklılık açısından biraz daha ön plana çıkabilmektedir. Aynı şekilde galvaniz kaplamalı kepenk sistemleri, dış etkenlere karşı yüksek bir dayanıklılık içerir. Kullanılan malzemelerin yapısı, kepenklerin büyüklüğü ve türü, otomatik kepenk fiyatları üzerinde etkili olabilir.

Otomatik kepenk sistemleri kullanıcılara göre özel olarak kişiselleştirilebilir. Standart bazı ayarlar söz konusu olsa da kullanım amacına bağlı olarak kişiler, otomatik kepenk ayarlarını optimize edebilmektedir. Farklı boyut ve renkte modeller, aynı şekilde kişiselleştirme sürecine katkı sunar. Bu arada otomatik kepenk sistemlerinin bakım süreçleri de oldukça kolay ve uygun maliyetlidir. Kimi kepenkler, bizzat yağmurla kendini temizleyebilmektedir. Son olarak otomatik kepenk sistemlerinin motorlarının oldukça kuvvetli ve dayanıklı olduğunu söyleyebiliriz.

Aylık 3.500 m2 üretim kapasitesine sahip olan PROFİLİST ile iletişime geçebilir ve en güncel otomatik kepenk modelleri hakkında kapsamlı şekilde bilgi alabilirsiniz.

Teklif İste