entry image

Manuel Kepenk Fiyatları

Manuel sarmal kepenk ihtiyacı olanlar için iyi bir manuel sarmal kepenklerin seçimi kadar manuel sarmal kepenk fiyatları da oldukça önem arz eder. Peki, manuel sarmal kepenk seçimi nasıl olmalıdır? Manuel sarmal kepenk fiyatları neye göre değişir? Tüm bu soruların yanıtları, yazı dizimizde.

Manuel Sarmal Kepenk Nedir?

Motorsuz ve sadece yay yardımı ile ya da benzer bir sistemle, elle kontrol edilerek kullanılan sarmal kepenk çeşitlerine, manuel sarmal kepenk denir. Manuel sarmal kepenkler, isteğe göre ayarlanabilir ve çok fazla güce ihtiyaç duymadan açılıp kapanır. Manuel sarmal kepenkler, pratik bir kullanıma sahiptir. Manuel sarmal kepenklerin ölçüleri, kullanılacak alana göre belirlenir. Dayanıklı ve kaliteli Galvaniz sac malzeme kullanılarak üretilen manuel sarmal kepenkler, uzun süre kullanılabilir.

Uygun maliyetli, kaliteli malzemeden üretilmiş uzun ömürlü manuel sarmal kepenkler için Profilist’te birçok seçenek sizi bekliyor. İstediğiniz manuel sarmal kepenkler için firmamızla iletişime geçerek sorununuza en uygun çözümü bulabilirsiniz.

Manuel Sarmal Kepenklerin Özellikleri

Manuel sarmal kepenkleri tercih edecek olanlar için manuel sarmal kepenklerin özelliklerini inceleyelim. Manuel  sarmal kepenkler;

İnsan gücü ile kontrol edilen bir sisteme sahiptir.

Taslara sarılmış yay sistem sayesinde sarmal kepenkler açılıp kapanır.

Manuel sarmal kepenklerin kullanımı biraz güç uygulamayı gerektirse de kullanımı çok rahattır.

Açılıp kapanmasında elektriğe ihtiyaç duyulmaz, Bu nedenle manuel sarmal kepenk sistemlerini her yerde sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz.

Manuel sarmal kepenkler tek çeşit olmayıp birden çok modele sahiptir ve İstediğiniz  özelliklere sahip manuel sarmal kepenkler ve model önerileri için Profilist, size destek olmaya daima hazır.

Dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

Manuel sarmal kepenkler otomatik kepenk sistemine göre daha ekonomiktir.

Manuel Sarmal Kepenk Nerelerde Kullanılır?

Manuel sarmal kepenk, genellikle güneş ışığı, rüzgar, tozları engellemek için PVC pencere veya kapılarla birlikte kullanılır. Manuel kepenkler, garaj kapılarında kullanmak için de sıklıkla tercih edilir. Dışarıdan içerinin görünmesini tamamen engeller.

Manuel kepenkler, günümüzün önemli  ihtiyaçlarından birisidir. Manuel kepenk sistemleri yanıcı ve patlayıcı maddelere karşı dayanıklı yapılardan üretildiği için dışarıda var olan olumsuz bir durumda içerideki eşyaları korur. Manuel kepenkler aynı zamanda cam kapı ve vitrinlerde üstün koruma sağlar. Özellikle sert ve olumsuz hava koşullarına karşı optimum düzeyde bir koruma sağlar. Manuel kepenkler aynı zamanda güçlü bir izolasyon imkanı sunduğu için hava değişimlerinden çok etkilenilmez.

Manuel Sarmal Kepenklerin Avantajları

Manuel kepenk fiyatları, otomatik kepenklere göre daha uygun fiyatlıdır.
Manuel kepenklerin bakım maliyetleri ve yay değişimleri de oldukça uygun fiyatlarda yapılır.
Elektrik ile çalışmadığı için herhangi bir arızada sizi yarı yolda bırakmaz.
Manuel kepenkler oldukça uzun ömürlüdür.
Mağazanız kapalı olsa bile manuel fileli kepenkler sayesinde mağaza içi çok net şekilde görünür.
Mağazayı manuel kepenkle kapattıktan sonra mağazadaki ışıkların kontrolünü de çıkmadan kolaylıkla yapabilirsiniz.

Manuel Sarmal Kepenklerin Dezavantajları

Hırsızların en çok tercih ettiği kepenk türü manuel kepenkli mağaza ve dükkanlardır. Çünkü içeriye girmeden önce kontrol edilebilir her şeyin (kamera, alarm gibi) yerini net olarak tespit edebilirler. Manuel sarmal kepenk sistemlerinin elle kaldırılması kolay olduğu için de hırsızlar için tercih sebebidir.
Manuel kepenkler, mağazanızı dış etkenlere karşı tam olarak koruyamaz.
Manuel kepenk kullanılan sistemlerde kepenklerin düşme durumu daha çok yaşanır.
Manuel kepenklerin kırılma riski fazladır.
Manuel kepenk sistemlerinde kullanılan malzemelerden dolayı demirlerin paslanma hızı yüksektir.
Açılıp kapanırken çok ses çıkararak gürültü kirliliğine neden olur.

Bu yazımızda, manuel kepenkler hakkında genel bilgi verdik.Fakat manuel sarmal kepenk fiyatları hakkında net bir sayı vermedik. Çünkü bütçeniz ve istekleriniz doğrultusunda yapacağınız seçimler, kepenk fiyatlarını da aşağı ya da yukarı yönlü hareket ettirmektedir.

Manuel kepenkler hakkında daha fazla bilgi ve kepenk seçimi konusunda Profilist, çözüm ortağınız olmaya hazır.

Sizler de Profilist’in geniş ürün yelpazesinden dilediğiniz kepenk sistemini seçmek için bizimle iletişime geçebilir, mağazanıza farklı ve estetik bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Teklif İste