entry image

Manuel Kepenk

Manuel kepenk dükkan, ofis ve benzeri iş yerlerinde kullanılan bir kapı sistemidir. Güvenliği sağlamak amacıyla kullanılan bu sistem çeşitli materyallerden elde edilerek kullanıma hazır hale getirilmektedir. Özellikle de alüminyum, sac ve demirden üretilerek satışa sunulduğunu görüyoruz.

Uzun ömürlü ve kullanışlı olan manuel kepenk sistemi genelde çeşitli sektörlerdeki iş yerlerinde kullanılır. Her iş yerinin kapısı farklı ölçülerde olduğu için bu ürün de kullanım yerinin ölçüsüne göre üretilir. Dolayısıyla uzun zamandır kullanılan manuel kepenkler pek çok satış noktasında bulunmaktadır.

Manuel Kepenk Sistemi Özellikleri

Manuel kepenk sistemi, öncelikle güvenlik amacıyla kullanılan bir üründür. Çeşitli materyallerden üretilen bu ürün aynı zamanda farklı ölçülerde de üretilir. Aynı zamanda garaj kapılarında güvenlik sağlamak amacıyla da kullanılabilir. Bu nedenle küçük veya büyük yerler için çok amaçlı kullanım işlevselliğine sahiptir.

Farklı renklerde ve materyallerde tasarlanan manuel kepenkler ayrıca dekoratif bir görünüm de vadeder. Dolayısıyla iş yerlerinde ve evlerde kullanılması mümkündür. İstenilen ral rengine göre manuel kepenk üretimi toz ve fırın boya ile yapılır. Montaj sistemiyle kullanılacak olan alana uygulanır ve kullanıma hazır hale getirilir. Manuel kepenklerin güvenliğin yanı sıra dekoratif amaçla da kullanılabilme özelliği vardır.

Olası hırsız vakalarına karşı dayanıklı olan bu sistemler pek çok iş yeri sahibi tarafından tercih edilmektedir. Bu noktada manuel kepenklerin nasıl kullanıldığı da merak ediliyor. Manuel kepenk açma kolu ile insan gücüyle kolayca açılır ve kapanır. Temelde bu özelliklere sahip olan manuel kepenkler talebe göre farklı modellerde, ölçülerde ve renklerde üretilerek temin edilir.

Manuel Kepenk Kullanımı

Manuel kepenkler, diğer kepenk sistemlerinden farklı olarak elektrik gücüyle çalışmaz. İsminden de anlaşılacağı gibi manuel olarak kullanılır. Kullanıma hazır olması için öncelikle monte edilmesi gerekir. Bu güvenli kapı ve pencere sistemi uzman kişiler tarafından monte edilmelidir. Zira her alan farklı ölçülere sahip olduğu için özel olarak ölçüsünün alınması ve buna uygun manuel kepenk üretimi yapılmalıdır.

Alana özel olarak üretilen manuel kepenk, kullanım alanına özel ekipmanlarıyla uzman kişiler tarafından monte edilir. Ardından kullanımına hazır hale getirilir. Manuel kepenk açma kolu bu noktada yardımcı bir araçtır. Bu araç kepengin yanındaki boşluğa geçirilerek açılması sağlanır. Ayrıca bu aparat ile kapatılması da sağlanır. Dolayısıyla elektrik kullanmadan kolay bir şekilde açılıp kapanması ve kontrol edilmesi mümkündür.

Manuel Kepenk Sisteminin Avantajları

Uzun yıllardan beri kullanılan manuel kepenkler birçok açıdan avantajlı yönlere sahiptir. Diğer elektrikli kepenk sistemlerine nazaran bazı avantajlı özellikleri söz konusudur. Alüminyum materyalinden tercih edilen bu kepenklerin daha uzun süreli kullanıldığını da belirtmek gerek. Uzun süre kullanımının yanı sıra pratik kullanımı da kullanıcıya fayda sağlar.

Özellikle de elektriğe gereksinim duymadan kullanılabilmesi ekstra oluşacak elektrik maaliyetini önler. Dolayısıyla diğer elektrikli kepenk sistemlerine göre fiyat açısından daha uygun maliyetlidir. Her yerde kullanımı mümkün olduğu için büyük ya da küçük iş yerlerinde tercih edilebilir.

Elektrik kullanımı gerektirmediği için kısa sürede monte edilir. Farklı renklerde ve modellerde üretiminin gerçekleşmesi alıcılara farklı opsiyonlar sunar. Dolayısıyla iş yerinde ya da evinde dekoratif görünüme önem veren kişiler için avantajlı bir özelliktir. Ayrıca diğer kepenk sistemlerine göre bütçe dostu bir ürün olmasıyla da rağbet görüyor. PVC pencere ya da kapılarla kullanılan manuel kepenkler aynı zamanda toz ve kir gibi benzeri partikülleri engeller. Dolayısıyla temizlik ve bakım yönüyle de avantaj sağlayan bir kepenk türüdür.

Her zaman üretiminin gerçekleştiği firmamız ile iletişime geçerek manuel kepenk modelleri, özellikleri ve fiyatları hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Teklif İste